۴ مطلب در آبان ۱۳۹۷ ثبت شده است

شنل قرمزی و گرگ به روایت کوروکو نو بسکت


امروز اتفاقی به یه سایت برخوردم و یه چیز جالبناک اکتشاف نمودم!

حتما شما هم این عکس بالایی رو دیدین و براتون سوال بوده که جریان این عکس چیه و چرا همچین لباس هایی پوشیدن !


این عکس مربوط میشه به بازی کوروکو نو بسکت که برای 3DS رلیز شده به اسم Kuroko no Basuke: Mirai he no Kizuna و تو ایونتی مربوط به همین بازی به اسم DLC event اگه اشتباه نکنم مصادف بوده با اول آپریل رو نمایی شده.


اما داستانی که پشت این عکس هست اینجوری شروع میشه که کوروکو و کاگامی رفتن رستوران و همونجاست که اتفاقی با نسل معجزه ها برخورد می کنند و تصمیم می گیرند با هم غذا بخورن و اینجوری میشه که یادی می کنند از خاطرات گذشته شون تو دوران راهنمایی.

یکی ازین خاطره ها که مثه اینکه خاطره ی خیلی دردناکی هم هست برای همشون مربوط میشه به فستیوال مدرسه ی تیکو!


تو این فستیوال قرار بوده یه مسابقه ای برگزار بشه برای انتخاب بهترین زوج مدرسه اما اونجور که انتظار میره کسی استقبال نمی کنه و فقط یه زوج داوطلب میشن.

مسئولین برگزاری هم چون می بینند وضعیت خوب نیست تصمیمی می گیرند ... متاسفانه اون لحظه نسل معجزه ها تو یه زمان بد و یه مکان بدتره و اینجوری میشه که اینها که از همه جا بی خبر تشریف دارند رو می برند و لباس تنشون می کنن و هر کدوم با اون یکی زوج میشن !!

این وسط آئومینه و آکاشی و میدوریما قربانی میشن و لباس دخترونه می پوشن !!!

میدوریمای طفلک وقتی بهش میگن کیمونو بپوش قبول می کنه ولی نمیدونه که کیمونوش زنانه اس !

آئومینه هم فکر میکنه کیسه قراره لباس دخترونه بپوشه ولی در گمراهی آشکاره!

فقط تصور اینکه آکاشی سامای کبیر مطلق لباس شنل قرمزی بپوشه!!! کوروکو هم به خاطر اینکه باهاش هماهنگ باشه لباس گرگ می پوشه!! (کاواااااایییییی)


اگه کسی متن کاملش رو خواست کامنت بذاره تا براش لینکش رو بفرستم 


اینجانب از لحظه ای که اینو خوندم دچار موج شدیدی از فن گرلیسم گشته ام ! 

فقط تصور آکاکورو تو نقش شنل قرمزی و گرگ !!!!

درجه ی کاواییش از ظرفیت من خارجه !!!


Kuroko: The problem was who our partners were

?Kagami: You mean who played the other half of the couple

Kuroko: Incidentally, my partner was Akashi-kun

?Kagami: What’s so “horrible” about having Akashi as your partner…wait, Akashi

کوروکو :مشکل اون کسی بود که باید همراهمون میشد

کاگامی:منظورت اون کسیه که باید نقش زوجتون رو بازی میکرد؟

کوروکو:خیلی اتفاقی من با آکاشی-کون زوج شدم

کاگامی : خب مگه چه بدی ای داره که با آکاشی زوج بشی ؟ وایسا...آکاشی ؟


هه هه هه! بالاخره کاگامین یه حرف خوب زد ! آکاکورو ایز ریل !!!

خیلی کاواییه ! کیاااا !!!!!

نگاه کنید کوروکو گرگه چجوری پنجولش رو طرف آکاشی شنل قرمزی گرفته !!

برای دیدن تعدادی کثیر از فن آرت های کاوایی شما رو به دیدن ادامه ی مطب دعوت می نمایم !

 • ۱ پسندیدم
 • نظرات [ ۴ ]
  • The UтaNa
  • سه شنبه ۲۹ آبان ۹۷

  تعریف اصطلاحات ژاپنی - اوتاکو

  اصطلاحات ژاپنی زیادی تو دنیای انیمه و مانگا وجود داره که خیلی هاش برای انیمه بین های ایرانی ناآشناس و یا اینکه به غلط معنی میشه .برای درک بهتر این اصطلاحات باید اطلاعاتی هم در مورد فرهنگ ژاپن داشته باشید.


  اولین اصطلاحی که میخوام توضیح بدم اوتاکو هست.


  اوتاکو (به ژاپنی: otaku یا おたく یا オタク یا ヲタク) اصطلاحی است در زبان ژاپنی که به کسی که دیوانه‌وار علاقه‌مند چیزیست اطلاق می‌گردد، به ویژه در زمینه انیمه و مانگا. استفاده از آن در سال 1983 با مانگای بوریکو نوشته آکیویو و ناکاموری آغاز شد. بعضی مواقع از واژه اوتاکو برای تحقیر استفاده میشود؛ این معنی منفی یک دید کلیشه ای نسبت به اوتاکو است. بر اساس مطالعات منتشر شده در سال 2013 این کلمه بار منفی کمتری نسبت به گذشته دارد و تعداد بیشتری از مردم چه در ژاپن یا هرجای دیگر خودشان را اوتاکو مینامند.


  خب این از تعریف ویکیپدیا! 


  پس اوتاکو کلا به کسانی که یه سرگرمی خاصی دارند و خیلی در موردش افراطی اند گفته میشه. 

  بیشتر از همه هم در مورد طرفداران انیمه و مانگا و گیم کاربرد داره.

  برو ادامه اش 

  اما دلیل اینکه در گذشته اوتاکو بار منفی داشته شاید این بوده که باتوجه به فرهنگ ژاپن که توش کار و تلاش خیلی اهمیت داره و افراد حتی از نیاز های اولیه زندگیشون مثه خواب کافی میگذرن تا کار بیشتری بکنند وجود یه سری از افراد که میان درگیر یه سرگرمی فانتزی مثه انیمه و مانگا میشن کلی هم وقت و هزینه بابتش میکنن کاملا بد و ناهنجار به نظر میومده.

  پس در مرحله اول افرادی که انیمه دوست داشتند به خودشون اوتاکو نگفتند بقیه به خاطر تحقیرشون این لقب رو بهشون دادند

  بعد از گذشت چند سال صنعت انیمه و مانگا تا این حد گسترش پیدا کرد که تو کشور های دیگه هم کلی طرفدار جمع کرد همینطور نسل جوان ژاپنی ها دیگه مثه نسل قبل به خودشون سخت نمی گرفتند و آزادانه سرگرمی هاشون رو دنبال کردند پس اینطور شد که بین خیلی از سلبریتی های ژاپنی هم انیمه بین و گیمر و حتی کاسپلیر پیدا شد و دیگه واژه ی اوتاکو اون بار منفیش نسبتا از بین رفت .

  حالا هم بین فن های خارجی هر کس که به انیمه و مانگا علاقه داره میگه من اوتاکو ام به چیز تو مایه های همون نرد.

  اما اوتاکو بودن چجوریه؟ آیا شما یه اوتاکو هستید ؟

  اوتاکو بودن تو ژاپن

  یعنی دنبال کردن مانگاها و خرید مجله ها و یا ولوم های مانگا،دیدن انیمه های فصلی و سینمایی اونم نه به صورت دانلودی،انیمه ها رو یا از تی وی می بینند و یا بلوری اش رو می خرند سینمایی ها هم به همین شکل، شرکت کردن تو ایونت و مراسم های انیمه ای مثه کامیکت، کاسپلی کردن، خریدن اقلام انیمه ای مثه فیگور، خریدن دوجینشی، خوندن لایت ناول ، خریدن سی دی آهنگ های انیمه ها، شرکت کردن تو لایو های مربوط به موسیقی های انیمه ها، علاقه ی خاص و افراطی نسبت به یه کاراکتر انیمه ای، ترجیح دادن کاراکتر های دو بعدی به آدم های سه بعدی، بازی کردن گیم های آر-پی-جی ژاپنی به صورت آنلاین و سایر گیم های ژاپنی، فعالیت های هنری در این زمینه مثه دوجینشی کشیدن و فن فیکشن نوشتن و... اختصاص دادن وقت و هزینه قابل توجه برای تمام مواردی که ذکر شد.


  خب این از اوتاکو های ژاپنی! پس میشه گفت یه جورایی یه اوتاکو به خاطر انیمه و مانگا و گیم و... زندگی میکنه و کانون همه ی فعالیت هاش معطوف میشه به این چیزا.

  و این اوتاکو های ژاپنی یه جورایی تفکرات خاصی دارند مثلاً دوست دارند مانگا رو رو کاغذ بخونن و از نسخه های آنلاین خوششون نمیاد یا اینکه ترجیح میدن سی دی بخرند تا اینکه از آی تونز آهنگ دانلود کنند.میشه گفت اُلد اِسکول هستند.


  حالا اوتاکو های خارجی

  اوتاکو های خارجی در حد توانشون مثه اوتاکو های ژاپنی فعالیت دارند مثلا از طریق سایت های خرید تا اونجایی که بتونن محصولات انیمه ای رو می خرند.

   اما بیشترشون انیمه هارو آنلاین نگاه می کنند و مانگا هم آنلاین می خونند کار مهم دیگه شون آپلود انیمه و مانگا ها و سی دی و بلوری ها و همینطور ترجمه کردن اونهاست پس میشه گفت اوتاکو های خارجی اصلی ترین شاخه ی دنیای انیمه و مانگا هستند و به خاطر اونها انیمه ها تا این حد تو دنیا مطرح شدند.


  اما اوتاکو های ایرانی 

  اوتاکو های ایرانی میشن زیرمجموعه ی تمام این بالایی ها تقریبا هیچ بازدهی ندارند و فقط مصرف کنندن اوتاکو های ایرانی همه ی موضوعات انیمه ای رو با دانلود دریافت میکنند از انیمه و مانگا و سی دی ها و بلوری ها و ترجمه ها و زیرنویس ها و... 

  هزینه ای که صرف می کنند به خاطر اینترنته و جنبه ی شخصی داره 

  پس عملا انیمه دیدن و ندیدن ما هیچ فرقی به حال ژاپن و صنعتش نداره 

  البته تعداد کمی از اوتاکوهای ایرانی ممکنه دسترسی داشته باشند و از ژاپن خرید کنند 

  بهترین فعالیت اوتاکویی در بین ایرانی ها کسانی اند که ترجمه و زیرنویس میکنند و فایل آپلود میکنند و چیزی رو به جامعه ی اوتاکویی ایران معرفی می کنند 


  خب این مقایسه رو گذاشتم که درک کنیم جایگاهمون رو ! 

  رو هم رفته تعداد اوتاکوهای واقعی در ایران خیلی کمه پس کسانی که کلا ۱۰ تا انیمه هم ندیدن نباید خودشون رو اوتاکو بدونن چون اونها واقعا هنوز هیچی از این دنیا نمی دونن و کلی راه مونده تا واقعا اوتاکو بشن.

  صرف نظر از جنبه های مادی تو ایران جنبه های معنوی اهمیت بیشتری داره مثلا یکی که مانگا میخونه بیشتر اوتاکوئه تا اونی که نمی خونه کلا هر چی سطح دانش انیمه ای بالاتر باشه میشه گفت اون فرد اوتاکوئه و طبیعتا اینم فقط با گذشت زمان به دست میاد.

  اما وجه مشترک بین تمام اوتاکو های دنیا جنبه های احساسی و عاطفیه ! اینکه یه فرد علاقه ی خاصی به یه انیمه نشون بده و یه کاراکتر انیمه ای براش خیلی با ارزش شمرده بشه و حتی تا این حد که بخواد باهاش ازدواج کنه ! آره ! این واقعیت داره ! اوتاکو ها شخصیت های دو بعدی رو به آدمای سه بعدی ترجیح میدن ! ‌‌‌ عشقشون به این کاراکتر ها واقعیه ! 

  پس فرق هست بین یه انیمه بین که براش انیمه صرفا یه سرگرمیه با یه اوتاکو که انیمه زندگیش محسوب میشه.

  حالا شاید تو یه کشور خارجی و حتی خود ژاپن اینکه یه نفر به جای اینکه سرگرمی های معمولی داشته باشه ترجیح بده تو خونه اش بشینه و انیمه ببینه نا معقول باشه چون بالاخره اونجا کلی راه های مفرح برای وقت گذروندن هست.

  در نهایت اگه واقعا اوتاکو هستید که هیچی وگرنه لزومی نداره همچین القابی به خودتون نسبت بدیدXD و از انیمه دیدنتون لذت ببرید !


  ادیت : خب دوستان من نظرم در مورد یه سری از مسائل در مورد اوتاکو عوض شده لطفا این پست رو بخونید : 

  اوتاکو ،انیمه، ژاپن، خوب یا بد ؟


 • ۱ پسندیدم
 • نظرات [ ۱ ]
  • The UтaNa
  • شنبه ۲۶ آبان ۹۷

  رسالت من در راه کوروکو نو بسکت

  کلا یکی از انیمه های مهم تو زندگی من کوروکو نو بسکته ! (* ̄∇ ̄*)

  اصلا این انیمه برای من شروع خیلی چیزا بود ! 

  یادمه اون موقع که تازه فصل اولش اومده بود تو سایت انیم ورلد با دو تا از دوستام با نام کاربری faes66 و sahra کلی در موردش حرف می زدیم ! خلاصه اینکه همینجوری شد که شروع کردیم با هم مانگاش رو ترجمه و ادیت کردیم دور هم کلی خوش بودیم یادش بخیر! ー(´▽`)ノ


  بالاخره مانگای کوروکو تموم شد و از تموم شدن مانگا ناراحت بودیم که ناراحتی مون چند برابر  شد چون faes66 از انیم ورلد خداحافظی کرد !(┬_┬)


  خود منم بعد یه مدتی نتونستم درست و حسابی کاری کنم ولی دیدم که sahra تا آخرش وایساد کار مانگای extra رو تموم کرد! ❤


  کلا این انیمه برای من خیلی با ارزشه کلی خاطرات شاد و غمگین باهاش دارم و تا همین امروز هم دست از سرش بر نداشتم ! ( ˙꒳​˙ )


  پارسال دوباره بعد مدت ها دوری از میادین انیمه و مانگا دوباره شروع کردم به انیمه دیدن و اولین انیمه ای که دوباره دیدمش کوروکو بود ! ಥ‿ಥ

  در واقع دلیل اصلیش این بوذ که اونی-چانم ازم انیمه خواست (اونی-چان ام انیمه بین نیست) منم کوروکو و چند تا دیگه رو دادم بهش چون فکر کردم خوشش بیاد که خوشبختانه اومد! XD

  و اینجوری شد که منم دوباره جوگیر شدم و همه رو از اول دیدم (چون همه رو یادم رفته بودXD)


  حالا خوبی ای که داشت که بعد چند سال اومدم سراغش این بود که دیدم چند تا OVA جدید ازش اومده(که بعدا مفصل اونارو هم تعریف می کنم)

  همینطور قسمت های اضافی و سینماییش! ❤

  ولی متاسفانه بعد این همه مدت کسی این هارو ترجمه نکرده بود و سینماییش هم که کیفیت نداشت نه زیرنویسش نه خود فایلش !


  من پارسال OVA ها و قسمت های اضافی رو خودم ترجمه کردم و به صورت ناشناس تو سایت انیم ورلد گذاشتم ولی متاسفانه دیگه انیم ورلدی در کار نیست و فایل های منم باهاش پاک شد!


  یکی از هدف هام برای درست کردن این وبلاگ همین بود که این فایل های کمیاب و زیرنویس هام رو بذارم اینجا که دیگه برای همیشه بمونه و خیالم راحت باشه 


  اما سینمایی کوروکو بعد از یه سال بالاخره ورژن باکیفیت بلو ری اش رو پیدا کردم ! ー(´▽`)ノ

  که الان فایلش 4 گیگ بیشتره!!!! سه و روز و سه شب هم طول کشید تا از تورنت دانلود کنم !!! 

  ولی کیفیتش عالییی !!ー(´▽`)ノ


  اما همینطور که گفتم ساب فارسیش خیلی اشتباه داره و زمانبندیش هماهنگ نیست به خاطر همین تصمیم گرفتم که این کاری که با دوستای عزیزم شروع کردیم و تا آخر تموم کنم و خودم زیرنویسش کنم !!! 


  حالا یه سری مشکلات بود این وسط که مثلا من ساب انگلیسی هماهنگ با بلورری پیدا نکردم 

  اما خوشبختانه یه ساب عربی یافتم که کاملا هماهنگ و عالیه از خیلی از جهات الان بهتون نشون میدم !

  برو ادامه ی مطلب


 • ۲ پسندیدم
 • نظرات [ ۰ ]
  • The UтaNa
  • دوشنبه ۲۱ آبان ۹۷

  هاجیماریو !

  اولین پست بلاگ ! 😆

  خب من خیلی تو درست کردن قالب خوب نیستم این قالبم چهار ساعت با قالبساز طول کشید درست کنم ! 😅

  خلاصه اگه قالبم زشته دیگه ببخشید اگه قالب کاوایی جایی دیدید حتما منو در جریان بذارید 

  من قبلا تو فروم های انیمه ای زیاد حرف میزدم بعد یه مدتی مشغله های زندگی پیش اومد دیگه نشد به اندازه ی کافی حرف بزنم😁 کلا با تلگرام و اینستاگرام هم نتونستم کنار بیام همینجوری تریپ old school ادامه دادم تا اینکه به فکرم زد یه وبلاگ بزنم 😎 

  میخوام این علم عظیم انیمه ای چندین و چند ساله (ده ساله) رو در اختیارتون بذارم 😎 باشد که رستگار شوید ! 

  لینک دانلود و زیرنویس های خودمم میذارم گاهی ... فقط انیمه ومانگا نیست در مورد موسیقی ژاپن و فشن و کلا پاپ کالچر ژاپن حرف های زیادی دارم 😂 

  حالا فعلا همینا ماتا نه 😺⁦❤️⁩

 • ۱ پسندیدم
 • نظرات [ ۱ ]
  • The UтaNa
  • شنبه ۱۹ آبان ۹۷
  به وبلاگم خوش اومدید
  اوتانا هستم و تو این بلاگ در مورد انیمه و مانگا و روزمرگی هام می نویسم :)